
Holosun - Kolimator zamknięty HS515CM - MRS - FMC - Panel słoneczny - HS515CM
Kolimator zamknięty HS515CM MRS FMC Panel słoneczny Holosun HS515CM
Holosun HS515CM to kolimator zamknięty zaprojektowany do pracy w wymagających warunkach - od wilgotnych lasów po piaszczyste poligony. Dzięki kompaktowej budowie waga kolimatora nie jest odczuwalna na broni, przy czym urządzenie nadal oferuje bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną. Zminimalizowane zjawisko paralaksy jest praktycznie niewykrywalne w czasie użytkowania, dzięki czemu model HS515CM jest trafionym wyborem dla strzelców dynamicznych.

Technologia Solar FailSafe i Shake Awake - inteligentne zarządzanie energią
W terenie nie ma czasu na wymianę baterii. Holosun rozwiązuje ten problem dzięki technologii Solar FailSafe. Wbudowany panel solarny zasila urządzenie w trakcie ekspozycji na światło słoneczne. W przypadku słabego oświetlenia system jest wspierany przez baterię CR2032, umieszczoną w zabezpieczonej bocznej tacce.
W sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, każda sekunda ma znaczenie. Kolimator HS515CM został wyposażony w inteligentny system Shake Awake, który eliminuje konieczność ręcznego włączania celownika. Po wykryciu bezczynności urządzenie automatycznie przechodzi w stan uśpienia, oszczędzając energię.
Kolimator wybudza się natychmiast przy wykryciu najmniejszego ruchu, przywracając ostatnio używane ustawienia. Dzięki temu rozwiązaniu oraz wydajnej diodzie LED, jedna bateria zapewnia do 50 000 godzin pracy, co przekłada się na lata niezawodnego działania.
System MRS - pełna kontrola nad znakiem celowniczym
Kolimator HS515CM jest wyposażony w system Multi-Reticle. Dzięki temu urządzenie pozwala użytkownikowi na wybór między trzema trybami wyświetlania czerwonego znaku, bez konieczności ponownego zerowania urządzenia.
Kropka 2 MOA zapewnia precyzję na dystansie, okrąg 65 MOA ułatwia instynktowne celowanie w bliskim kontakcie, a kombinacja kropka + okrąg łączy te dwie cechy. 12 poziomów regulacji podświetlenia, w tym 4 do współpracy z noktowizją, gwarantują widoczność znaku celowniczego w różnym oświetleniu.

Wytrzymałość bez kompromisów - wysoka klasa szczelności i odporne materiały
Model HS515CM jest wykonany z lotniczego aluminium 6061 T6. Materiał ten jest twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co w połączeniu z odpornością na wstrząsy do 1000 G czyni z kolimatora wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję. Zamknięta obudowa, spełniająca klasę szczelności IPX8, chroni emiter przed uszkodzeniem po pełnym zanurzeniu urządzenia w wodzie.
Szybki montaż QD i współpraca z powiększalnikami
Kolimator dostarczany jest z montażem na szynę Picatinny, wyposażonym w dźwignię Quick Detach. Pozwala to na szybkie zdjęcie lub założenie optyki bez użycia narzędzi, co jest niezbędne przy częstych zmianach konfiguracji broni. Model HS515CM posiada zintegrowane osłony soczewek oraz zdejmowany filtr typu plaster miodu, który eliminuje odbicia światła mogące zdradzić pozycję strzelca.
Wysokość montażu wynosząca 41 mm (Lower 1/3 Co-witness) została ona dobrana tak, aby zapewnić kompatybilność z powiększalnikami do kolimatorów Holosun, takimi jak HM3X czy HM6X. Stworzony w ten sposób zestaw pozwala na skuteczne celowanie zarówno z bliska, jak i na dystansach przekraczających 100-200 metrów.
Montaż o wysokości w standardzie Lower 1/3 Co-witness pozwala, w przypadku tego modelu, na korzystanie mechanicznych przyrządów celowniczych, widocznych przez okienko w dolnej części montażu kolimatora, bez konieczności jego demontażu.
Cechy:
- Kolimator wyposażony w Multi-Reticle System z trzema siatkami celowniczymi
- Technologia Shake Awake z funkcją zapamiętywania ostatnich ustawień
- Czas pracy baterii do 50 000 godzin dzięki technologii energooszczędnej
- Brak zjawiska paralaksy
- 8 poziomów regulacji jasności w trybie dziennym i 4 tryby do współpracy z nokowizją
- Nieograniczona odległość od oka, pozwalająca na celowanie z obojga oczu
- Montaż QD na szynę Picatinny
- Wysokość montażu zapewniająca kompatybilność z wybranymi modelami powiększalników Holosun
| Dane techniczne | |
|---|---|
| Źródło światła | Dioda LED |
| Długość fali diody | 650 nm |
| Znak celowniczy | Okrąg 65 MOA Okrąg 65 MOA + kropka 2 MOA Kropka 2 MOA |
| Kolor znaku celowniczego | Czerwony |
| Zasilanie | Bateria CR2032 Ogniwo słoneczne |
| Czas pracy baterii | 50 000 godzin |
| Liczba trybów | 12 |
| Montaż | Picatinny QD |
| Wartość kliku | 1/2 MOA |
| Zakres regulacji w pionie | +/- 50 MOA |
| Zakres regulacji w poziomie | +/- 50 MOA |
| Materiał | Aluminium 6061 T6 |
| Zakres temperatur pracy | od -40°C do 70°C |
| Zakres temperatur przechowywania | od -40°C do 60°C |
| Klasa szczelności | IPX8 |
| Odporność na wstrząsy | do 1000 G |
| Wymiary okna celowniczego | 20 x 20 mm (0,78 x 0,78”) |
| Długość | 85 mm |
| Wysokość | 68 mm |
| Szerokość | 38 mm |
| Wysokość osi optycznej | 41 mm (1,63”) |
| Waga kolimatora | 100 g |
| Waga montażu | 179 g |
| Kolor | Czarny |
Zauważyłeś błąd w treści?
Wyślij nam zgłoszenie, abyśmy mogli go poprawić!
Najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie e-maila na info@specshop.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny od pn. do pt. 9.00-17.00, pod numerem +48 533 372 997.
W przypadku sklepu stacjonarnego oczywiście kartą lub gotówką, natomiast zamówienia online można opłacić za pomocą BLIK, karty płatniczej, przelewu online i rat PayU, PayPal, przelewu tradycyjnego lub płatności odroczonej PayPo.
Zwroty zamówień online ustawowo powinny odbywać się do 14 dni, jednakże dla komfortu klientów przedłużyliśmy ich termin aż do 30 dni liczone od dnia zakupu.
Tak, oferujemy dostawę na terenie całej Unii Europejskiej, korzystamy z usług UPS i GLS, koszty zgodnie z cennikiem.
W przypadku wysyłki do Niemiec, Austrii, Czech, Rumunii, Węgier, Holandii darmowa dostawa realizowana jest przy zakupach powyżej €100 natomiast w innych wybranych krajach powyżej €200
Korzystamy z kilku magazynów w tym także z zewnętrznych, dlatego aby skompletować zamówienie, niekiedy potrzebujemy kilku dni na sprowadzenie części produktów.
Oczekuje na dostawę: Przynajmniej jeden z zamówionych przez Ciebie produktów wymaga przesunięcia z magazynu zewnętrznego. Na ogół wydłuża to czas realizacji o 1-5 dni.
Oczekuje na wpłatę: Twoje zamówienie oczekuje na opłacenie. Po zaksięgowaniu wpłaty natychmiast przystąpimy do jego realizacji.
Pakowane: Twoje zamówienie jest kompletowane w magazynie. Niebawem zostanie przekazane do wysyłania.
Gotowe do wysłania: Twoje zamówienie zostało spakowane i oczekuje na odbiór przez kuriera.
Wstrzymane: Realizacja Twojego zamówienia została wstrzymana. Powodem może być brak zamówionego przez Ciebie towaru w magazynie. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Ryzyko uszkodzenia ciała. Produkt montowany na broni. Zalecany montaż u rusznikarza. Sprawdzić przed użyciem. Zużyty produkt utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.
Z naszego bloga




















